• შსს-მ ოჯახში ძალადობის ბრალდებით ძებნილი პირი დააკავა
შსს-ს კახეთის პოლიციის დეპარტამენტის გურჯაანის რაიონული სამმართველოს თანამშრომლებმა, ოპერატიული ინფორმაციის საფუძველზე ჩატარებული სამძებრო ღონისძიებების შედეგად, ამავე სამმართველოს მიერ ოჯახში ძალადობის ბრალდებით 2015 წლის 2 სექტემბრიდან ძებნილი, 1985 წელს დაბადებული ნიკოლოზ კ. სიღნაღის რაიონის სოფელ ანაგაში დააკავეს.
გამოძიებამ დაადგინა, რომ ბრალდებულმა 2015 წლის 30 ივლისს გურჯაანის რაიონის სოფელ ჩალაუბანში ფიზიკური შეურაცხყოფა მიაყენა მეუღლეს - 1991 წელს დაბადებულ ლუიზა ფ-ს.
გურჯაანის რაიონულმა სასამართლომ ნიკოლოზ კ-ს საქართველოს სსკ-ის 11 პრიმა-120-ე მუხლით გათვალისწინებული დანაშაულის ჩადენისათვის, რაც გულისხმობს ოჯახში ძალადობას, რამაც ჯანმრთელობის განზრახ მსუბუქი დაზიანება გამოიწვია, სასჯელის სახით 1 წლით თავისუფლების აღკვეთა დაუსწრებლად მიუსაჯა.

• Person wanted for domestic violence detained by MIA
Gurjaani police division of Kakheti police department as a result of the investigative activities held on the basis of the operative information detained Nikoloz K. in Anaga village, who was wanted from September 2, 2015 for domestic violence.
Investigation established that on July 30 2015 detainee physically assaulted his wife- Luiza P. (DoB 1991). Gurjaani regional court ruled out the term of imprisonment for the period of 1 year in absentia against Nikoloz K. for the domestic violence, crime envisaged by the article 120.