• შსს-მ ნარკოტიკული საშუალების შეძენისა და გასაღების ბრალდებით ორი პირი დააკავა
შსს-ს თბილისის მთავარი სამმართველოს დეტექტივების სამმართველოს მე-2 განყოფილების თანამშრომლებმა, ოპერატიული ინფორმაციის საფუძველზე ჩატარებული საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, 1972 წელს დაბადებული, წარსულში ნარკოდანაშაულისთვის ნასამართლევი ალექსანდრე კ. ნარკოტიკული საშუალების შენახვა-გასაღების ბრალდებით, ხოლო 1966 წელს დაბადებული ლევან ვ. ნარკოტიკული საშუალების შეძენა-შენახვის ბრალდებით დააკავეს.
სამართალდამცველებმა ლევან ვ-ს პირადი ჩხრეკისას 1 შეკვრა, ხოლო მისი კუთვნილი ავტომანქანის ჩხრეკისას 6 შეკვრად დაფასოებული ე.წ. „ჰაშიში“ ამოიღეს. ექსპერტიზის დასკვნით, ამოღებულია ნარკოტიკული საშუალება კანაფის ფისი, საერთო წონით – 1,0206 გრ.
გამოძიებამ დაადგინა, რომ ლევან ვ-მ ნარკოტიკული საშუალება ალექსანდრე კ-სგან 600 აშშ დოლარად შეიძინა. სამართალდამცველებმა ალექსანდრე კ-ს პირადი და საცხოვრებელი ბინის ჩხრეკისას ნარკოტიკის რეალიზაციის შედეგად მიღებული თანხა და ნარკოტიკული საშუალებები ამოიღეს. ექსპერტიზის დასკვნით, ამოღებულია 0,0483 გრ კანაფის ფისი და 0,5 გრ გამომშრალი მარიხუანა.
ნარკოლოგიური შემოწმებით ორივე ბრალდებულს მარიხუანის მოხმარების ფაქტი დაუდგინდა.
გამოძიება ალექსანდრე კ-ს მიმართ დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალების უკანონო შეძენა-შენახვა-გასაღების ფაქტზე, ხოლო ლევან ვ-ს მიმართ დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალების უკანონო შეძენა-შენახვის ფაქტზე მიმდინარეობს (სსსკ-ის 260-ე მუხლის მე-2 ნაწილის „ა“ ქვეპუნქტით).

• Two persons detained for illegal purchase and selling of drugs
The officers of detectives’ unit of Tbilisi Police Main Division as a result of investigative activities held on the basis of operative information detained previously convicted for drug crime Aleksandre K. (DoB 1972) for illegal purchase and selling of drugs and Levan V. (DoB 1966) for illegal purchase and storing of drugs.
During the personal search of Levan V. law enforcers seized one package of drug and 6 more packages of Hashish were seized from the vehicle owned by him. According to the results of expertise the amount of the seized drugs is 1,0206 gr.
Investigation established that Levan V. purchased drugs from Aleksandre K. for 600 USDs. During the searching activities held in Aleksandre K’s house law enforcers seized cash received as a result of selling drugs and various drugs.
Drug test showed that both of the detainees were under the influence of marijuana in the moment of detention.
Investigation against Aleksandre K. is in progress on the fact of illegal purchase, keeping and selling of drugs, while investigation against Levan V. is in progress on the fact of illegal purchase and keeping of drugs in large quantities (article 260, II part, sub-paragraph A of the Criminal Code of Georgia).