შსს-ს ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის დეპარტამენტის ნარკოტიკების უკანონო ბრუნვის წინააღმდეგ ბრძოლის მთავარი სამმართველოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო ღონისძიებების შედეგად, განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალების უკანონო შეძენა-შენახვისა და გასაღების ბრალდებით, თურქეთის რესპუბლიკის მოქალაქე, 1989 წელს დაბადებული ონურ ო. დააკავეს.
სამართალდამცველებმა, დაკავებულის დროებითი საცხოვრებელი ბინის ჩხრეკისას, 64 აბი და 5 აბის ნატეხები ამოიღეს, რომელიც 3,69555 გრ მდმა-ს (3,4-მეთილენდიოქსიმეტამფეტამინს) შეიცავს. გამოძიებამ დაადგინა, რომ ონურ ო.-მ ნარკოტიკული საშუალება რამდენიმე პიროვნებას მიჰყიდა, რომლებიც პასუხისგებაში არიან მიცემული.
გამოძიება განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალების უკანონო შეძენა-შენახვის და გასაღების ფაქტზე მიმდინარეობს (საქართველოს სსკ-ის 260-ე მუხლის მე-6 და მე-4 ნაწილის „ა“ ქვეპუნქტით).

The officers of the Main Division for Combat Illegal Circulation of Drugs of the Central Criminal Police Department of the MIA as a result of investigative activities detained Onur O (D.o.B.: 1989) citizen of the Republic of Turkey for illegal purchase-storage and sale of drugs in especially large quantities.
During the personal search of the detainee`s apartment of temporary residence the law enforcers seized 64 pills and 5 pieces of pill containing 3,69555 gr. of Methylenedioxymethamphetamine (3.4-Methylenedioxymethamphetamine). The investigation established that Onur O had sold the drug to several individuals who are brought to the responsibility.
Investigation is in progress on the fact of illegal purchase, storage and selling of drugs in especially large quantities (Article 260, part VI and sub clause “a” of the IV part of the same article, Criminal Code of Georgia.)