შსს-ს ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის დეპარტამენტის ნარკოტიკების უკანონო ბრუნვის წინააღმდეგ ბრძოლის მთავარი სამმართველოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, 1985 წელს დაბადებული ხ.კ. ნარკოდანაშაულისთვის რუსთავში დააკავეს.
სამართალდამცველებმა, დაკავებულის პირადი და საცხოვრებელი სახლის ჩხრეკისას, 12 შეკვრად დაფასოებული ნარკოტიკული საშუალება ამოიღეს, რომელზეც დანიშნულია შესაბამისი ექსპერტიზა.
გამოძიებამ დაადგინა, რომ ბრალდებული ნარკოტიკულ საშუალებას სისტემატურად ყიდდა. პოლიციამ დაკავებულის მიერ გაყიდული, 2 შეკვრად დაფასოებული ჰეროინი ნივთმტკიცებად ამოიღო.

The officers of the Central Criminal Police Department as a result of operative-searching and investigative activities detained KH.K. (DoB 1985) in Rustavi for drug-related crime.
During the personal search of the detainee and search held in his house, law enforcers seized 12 packages of the drug substance, which will undergo expertise.
Investigation established that detainee sold drugs on the regular basis. Policemen also seized 2 packages of drug which was sold by detainee to a certain citizen.
Investigation is in progress on the fact if illegal selling f drugs, article 260, IV part of the Criminal Code.