შსს-ს თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის დეტექტივების სამმართველოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, 1997 წელს დაბადებული ა.უ. ნარკოდანაშაულისთვის ფონიჭალის დასახლებაში დააკავეს.
სამართალდამცველებმა, დაკავებულის საცხოვრებელი სახლის ჩხრეკისას, 1 შეკვრად დაფასოებული ნარკოტიკული საშუალება ჰეროინი ამოიღეს.
გამოძიებამ დაადგინა, რომ ბრალდებული ნარკოტიკულ საშუალებას სისტემატურად ყიდდა. პოლიციამ დაკავებულის მიერ გაყიდული, 1 შეკვრად დაფასოებული 1,8083 გრამი ჰეროინი ნივთმტკიცებად ამოიღო.
გამოძიება ნარკოტიკული საშუალების უკანონო შეძენა-შენახვისა და გასაღების ფაქტზე მიმდინარეობს (საქართველოს სსკ-ს 260-ე მუხლის მე-6 და მე-4 ნაწილებით).

The officers of the central criminal Police Department as a result of operative-searching and investigative activities detained A.U. (DoB 1997) for drug-related crime in Ponitchala.
During the search activities held in detainee’s house, law enforcers seized 1 package of heroin drug.
Investigation established that detainee sold drugs on the regular basis. Policemen also seized 1 package of the drug weighing 1,8083 gr. as evidence, sold by the detainee.
Investigation is in progress on the fact of illegal purchase, keeping and selling of drugs, article 260, IV, and VI parts of the criminal Code.