შსს-ს ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის დეპარტამენტის მეორე მთავარი სამმართველოს მეორე სამმართველოს თანამშრომლებმა, 1965 წელს დაბადებული, წარსულში თავისუფლების უკანონო აღკვეთისათვის ნასამართლევი ელმან გ. და 1985 წელს დაბადებული, წარსულში ყაჩაღობისთვის ნასამართლევი ანარ გ. წინასწარი შეთანხმებით ჯგუფის მიერ დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალების უკანონო შეძენა-შენახვის და გასაღების ბრალდებით გარდაბნის რაიონის სოფელ ყარაჯალაში დააკავეს.
ოპერატიული ინფორმაციის საფუძველზე ჩატარებული საგამოძიებო მოქმედებების დროს, სამართალდამცველების კანონიერ მოთხოვნას გაეჩერებინათ ავტომანქანა, მამა-შვილი – ელმან გ. და ანარ გ. არ დაემორჩილნენ. მათ პოლიციელებს წინააღმდეგობა გაუწიეს, არ გააჩერეს ავტომობილი და მიმალვა სცადეს, რა დროსაც პოლიციის თანამშრომელის მართვის ქვეშ მყოფ ავტომობილს შეეჯახნენ.
სამართალდამცველებმა დაკავებულების და ასევე მათი ნათესავის საცხოვრებელი სახლების ჩხრეკისას ნარკოტიკული საშუალება ჰეროინი ამოიღეს. გამოძიებამ დაადგინა, რომ ბრალდებულები ნარკოტიკული საშუალების რეალიზაციას სისტემატურად ახდენდნენ.
გამოძიება წინასწარი შეთანხმებით ჯგუფის მიერ დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალების უკანონო შეძენა-შენახვისა და გასაღების, სხვისი ნივთის დაზიანების და ჯგუფის მიერ პოლიციელის მიმართ წინააღმდეგობის გაწევის ფაქტებზე მიმდინარეობს (საქართველოს სსკ-ის 260-ე მუხლის მე-2 ნაწილის „ა“ და „ბ“ ქვეპუნქტებით, 353-ე მუხლის მე-2 ნაწილით და 187-ე მუხლის 1-ლი ნაწილით).

• Drugdealers detained by MIA
The officers of Central Criminal Police Department detained previously convicted for illegal restriction of freedom -Elman G. (DoB 1965), previously convicted for armed robbery Anar G. (DoB 1985) for illegal purchase, keeping and selling of drugs in large quantities, committed by the group. The mentioned persons were detained in Karajala village, Gardabani district.
During investigative activities held on the basis of operative information, law enforcers called on the above mentioned persons to stop the car. Legal demand was ignored by Anar G. and Elman G. and attempted to leave the place and in this attempt crashed into the police vehicle.
During searching activities held in the detainees’ house and residing places owned by their relatives, law enforcers seized heroin. Investigation established that detainees sold drugs on the regular basis.
Investigation is in progress on the fact of for illegal purchase, keeping and selling of drugs in large quantities, committed by the group, for damaging other’s property and for offering resistance by the group to the police officers (article 260, Ii part, A and B, 353 II part and article 187 I part of the Criminal Code).