• შსს-მ ნარკორეალიზატორები დააკავა და 514 აბი ”სუბუტექსი” ამოიღო
შსს-ს ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის დეპარტამენტის პირველი მთავარი სამმართველოს პირველი სამმართველოს მესამე განყოფილების თანამშრომლებმა, ოპერატიული ინფორმაციის საფუძველზე ჩატარებული სამძებრო-საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, ორგანიზებული ჯგუფის მიერ განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალების უკანონო შეძენა-შენახვისა და გასაღების ბრალდებით, 1978 წელს დაბადებული ლევან თ, მისი მეუღლე - 1980 წელს დაბადებული ნატა დ. - თბილისში, ხოლო 1970 წელს დაბადებული, წარსულში მრავალჯერ ნასამართლევი ელდარ გ. ქუთაისში დააკავეს.
გამოძიებამ დაადგინა, რომ დაკავებულები სისტემატურად ახდენდნენ ნარკოტიკული საშუალების რეალიზაციას და მათ ორგანიზატორობას უწევდა ამერიკის შეერთებულ შტატებში მყოფი, 1979 წელს დაბადებული ლაშა თ.
სამართალდამცველებმა ელდარ გ-ს პირადი ჩხრეკისას 0,1565 გრამი ნარკოტიკული ნივთიერება ბუპრენორფინის შემცველი 12 აბი "სუბუტექსი" და აბის 12 ნატეხი, ხოლო მისი საცხოვრებელი სახლის ჩხრეკისას 3,92176 გრამი ბუპრენორფინის შემცველი 484 აბი "სუბუტექსი" და აბის 15 ნატეხი ამოიღეს. სამართალდამცველებმა ასევე ამოიღეს საკონტროლო შესყიდვით მიღებული 0,15832 გრამი ნარკოტიკული ნივთიერება ბუპრენორფინის შემცველი 18 აბი "სუბუტექსი", აბის ნატეხები და ფხვნილისებური ნივთიერება, ხოლო ლევან თ-ს და ნატა დ-ს საცხოვრებელი ბინის ჩხრეკისას ნარკოტიკების რეალიზაციის შედეგად მიღებული თანხის ნაწილი - 200 ლარი.
გამოძიება ორგანიზებული ჯგუფის მიერ განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალების უკანონო შეძენა-შენახვისა და გასაღების ფაქტზე მიმდინარეობს (საქართველოს სსკ-ის 260-ე მუხლის მე-3 ნაწილის „ა“ და „ბ“ ქვეპუნქტებით).

• MIA detained drug dealers and seized 514 pills of subutex
The officers of Central Criminal Police Department as a result of operative-investigative and searching activities detained Levan T.(Dob 1978), his wife Nata D. (Dob1980) in Tbilisi, as well as many times convicted Eldar G.(Dob 1970) in Kutaisi for illegal purchase, keeping and selling of drugs in especially large quantities by an organized group.
Investigation established that detainees systematically sold drugs and their activities were organized by Lasha D. (Dob 1979) who was in United States in that period.
During the personal search of Eldar G. law enforcers seized 12 pills and 12 pieces of subutex pill, which contains 0,1565 gr of buprenorphine. During the search of Eldar G’s house 484 pills and 15 pieces of subutex pill were found which contains 3, 92176 gr of buprenorphine. Police also seized 18 pills of subutex, pieces of drug and powder, while during the search of house of Levan T. and Nata D. part of cash 200 GEL -received through drug realization was also detected.
Investigation is in progress on the fact of illegal purchase, keeping and selling of drugs in large quantities, article 260, III part, sub-paragraphs A and B of the Criminal Code of Georgia.