• შსს-მ ნარკოდანაშაულისთვის სომხეთის რესპუბლიკის მოქალაქეები დააკავა
შსს-ს ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის დეპარტამენტის ნარკოტიკების უკანონო ბრუნვის წინააღმდეგ ბრძოლის მთავარი სამმართველოს თანამშრომლებმა, ოპერატიული ინფორმაციის საფუძველზე ჩატარებული სამძებრო-საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, სომხეთის მოქალაქეები, 1976 წელს დაბადებული გარნიკ კ. და 1966 წელს დაბადებული ჰაიკ ჰ. ნარკოტიკული საშუალების უკანონო შეძენა-შენახვის ბრალდებით თბილისში დააკავეს.
სამართალდამცველებმა გარნიკ კ-ს პირადი ჩხრეკისას 0,007788 გრ ბუპრენორფინი, ხოლო ჰაიკ ჰ-ს პირადი ჩხრეკისას 0,05 გრ მეთადონი ამოიღეს.

The officers of the Central Criminal Police Department as a result of investigative-searching activities held on the basis of operative information detained Armenian citizens: Ganrik K. (DoB 1976) Haik H. (DoB 1966) in Tbilisi for illegal purchase and keeping of drugs.
During the personal search of Ganrik K. Law enforcers seized 0,007788gr of buprenorphine, while Haik H. had 0,05gr of methadone with him.
Drug test revealed both detainees were addicted to methadone.
Investigation is in progress on the fact of illegal purchase and keeping of drugs, article 6, I part of the Criminal Code.