შსს-ს ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის დეპარტამენტის ნარკოტიკების უკანონო ბრუნვის წინააღმდეგ ბრძოლის მთავარი სამმართველოს და თბილისის საპატრულო პოლიციის თანამშრომლებმა, ერთობლივად ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო ღონისძიებების შედეგად, 1992 წელს დაბადებული ალექსანდრე ბ. განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალების უკანონოდ შეძენა-შენახვის ბრალდებით თბილისში, კახეთის გზატკეცილის მიმდებარე ტერიტორიაზე დააკავეს.
სამართალდამცველებმა, დაკავებულის მართვის ქვეშ მყოფი ავტომანქანის ჩხრეკისას, 10 აბი „მეტადონი“ და 42 შეკვრად დაფასოებული ნარკოტიკული საშუალება ამოიღეს, რომელიც, ექსპერტიზის დასკვნით, 5,9226 გრამ ჰეროინს შეიცავს.
ნარკოლოგიური შემოწმების შედეგად, ალექსანდრე ბ-ს მარიხუანის მოხმარების ფაქტი დაუდგინდა.
გამოძიება განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალების უკანონო შეძენა-შენახვის ფაქტზე მიმდინარეობს (საქართველოს სსკ-ის 260-ე მუხლის მე-6 ნაწილის „ა“ ქვეპუნქტით). გამოძიებას ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის დეპარტამენტი აწარმოებს.

The officers of the Main Division for Combat Illegal Circulation of Drugs of the Central Criminal Police Department and Tbilisi Patrol Police as a result of joint operative-searching and investigative activities detained Aleksandre B. (DoB 1992) in Tbilisi, in the vicinity of Kakheti highway for illegal purchase and storage of drugs in particularly large quantities.
As a result of searching activities held in detainee’s vehicle police seized 10 pills of “Methadone” and 42 packs of narcotic means, which according to the result of expertise contains 5,9226 gr of heroin.
Drug test also revealed the fact of abusing of marijuana by the detainee.
Investigation is in progress on the fact of illicit purchase and storage of drugs in particularly large quantities (article 260, VI part, sub-paragraph “A” of the Criminal Code of Georgia).