შსს-ს თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის დეტექტივების სამმართველოს მე-2 განყოფილების თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-საგამოძიებო ღონისძიების შედეგად, დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალებების უკანონო შეძენა-შენახვის და საქართველოში უკანონოდ შემოტანის ბრალდებით, 1978 წელს დაბადებული, წარსულში ნასამართლევი ოტია ჩ. თბილისში დააკავეს.
სამართალდამცველებმა დაკავებულისგან 23 აბი „მეტადონი“, ბუპრენორფინის შემცველი 8 აბი და 0,92 გრ ოპიუმი ამოიღეს. ნარკოლოგიური შემოწმებით ოტია ჩ-ს მარიხუანის, მეტადონის, მეტამფეტამინის და ოპიუმის ჯგუფის ნარკოტიკული საშუალების მოხმარების ფაქტი დაუდგინდა.
გამოძიება დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალების უკანონო შეძენა-შენახვის და საქართველოში უკანონოდ შემოტანის ფაქტზე მიმდინარეობს (საქართველოს სსკ-ის 260-ე მუხლის მე-3 ნაწილის „ა“ქვეპუნქტით და 262-ე მუხლის მე-2 ნაწილის „ა“ ქვეპუნქტით).

The officers of the Second Unit of the Detectives Division of Tbilisi Police Department of the MIA, as a result of operative and searching activities detained in Tbilisi previously convicted Otia Ch.. (DoB 1978) for illegal purchase, keeping and illegal import to Georgia of drugs in especially large quantities.
The law enforcers during the detainee`s personal search seized 23 pills of "methadone”, 8 pills containing buprenorphine and 0,92 gr of opium. Drug test revealed that the detainee is the abuser of marijuana, methadone, methamphetamine and opium group drugs.
Investigation is in progress on the fact of illegal purchase, keeping and illegal import to Georgia of drugs in particularly large quantities (Article 260, part III, sub-clause “a”, Article 262, part II, sub-clause “a”).