შინაგან საქმეთა სამინისტროს ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის დეპარტამენტის ქვემო ქართლის სამმართველოს თანამშრომლებმა, ოპერატიული ინფორმაციის საფუძველზე ჩატარებული საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, 1972 წელს დაბადებული ომარ ბ. დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალების უკანონო შეძენა-შენახვის ბრალდებით, მარნეულის რაიონის სოფელ კირაჩმუღანლოში დააკავეს.
სამართალდამცველებმა ბრალდებულის პირადი ჩხრეკისას 4 აბი ტრამადოლი და 11 შეკვრად დაფასოებული ნარკოტიკული საშუალება ამოიღეს, რომელიც ქიმიური ექსპერტიზის დასკვნის თანახმად 0,3689 გრ ჰეროინს შეიცავს. ნარკოლოგიური შემოწმების შედეგად დადგინდა, რომ დაკავებისას ომარ ბ. ნარკოტიკული საშუალების ზემოქმედების ქვეშ იმყოფებოდა.

The officers of Kvemo Kartli division of Central Criminal Police Department as a result of investigative activities held on the basis of operative information detained Omar B. (DoB 1972) in Kirachmunghalo village for illegal purchase and keeping of drugs in large quantities.
During the personal search of the detainee policemen seized 4 pills of tramadol and drug substance wrapped in 11 packages, which according to the results of expertise contains 0,3689 gr of heroin. Drug test results revealed that detainee was under the influence of drugs in the moment of his detention.
Investigation is in progress on the fact of illegal purchase and keeping of drugs in large quantities, article 260, II part, sub-paragraph “A” of the Criminal Code.