შინაგან საქმეთა სამინისტროს ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის დეპარტამენტის ქვემო ქართლის სამმართველოს თანამშრომლებმა, ოპერატიული ინფორმაციის საფუძველზე ჩატარებული საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, 1972 წელს დაბადებული ომარ ბ. დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალების უკანონო შეძენა-შენახვის ბრალდებით მარნეულის რაიონის სოფელ კირაჩმუღანლოში დააკავეს.
სამართალდამცველებმა ბრალდებულის პირადი ჩხრეკისას 4 აბი ტრამადოლი და 11 შეკვრად დაფასოებული ნარკოტიკული საშუალება ამოიღეს, რომელიც ქიმიური ექსპერტიზის დასკვნის თანახმად, 0,3689 გრ ჰეროინს შეიცავს. ნარკოლოგიური შემოწმების შედეგად დადგინდა, რომ დაკავებისას ომარ ბ. ნარკოტიკული საშუალების ზემოქმედების ქვეშ იმყოფებოდა.

The officers of KKvemo Kartli division of Central Criminal Police Department as a result of investigative activities held on the basis of operative information detained Omar B. (DoB 1972) in Kirachmughalo village for illegal purchase and keeping of drugs in large quantities.
During the personal search of the detainee law enforcers seized 4 pills of drugs and drug substance wrapped in 11 packages, which according to expertise contains o,3689gr of heroin. Drug test revealed that in the moment of detention Omar B. was under the drug influence.
Investigation is in progress on the fact of for illegal purchase and keeping of drugs in large quantities, article 260, II part, sup-paragraph A of the Criminal Code.