შინაგან საქმეთა სამინისტროს ქვემო ქართლის სამხარეო მთავარი სამმართველოს რუსთავის საქალაქო სამმართველოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, 1984 წელს დაბადებული, წარსულში ნარკოდანაშაულისთვის ნასამართლევი კობა გ. ახალი ფსიქოაქტიური ნივთიერების უკანონო შეძენა-შენახვის ბრალდებით რუსთავში დააკავეს.
სამართალდამცველებმა დაკავებულის პირადი ჩხრეკისას 2 შეკვრად დაფასოებული 0,07 გრ ნარკოტიკული საშუალება ე.წ. „ბიო“ ამოიღეს.
გამოძიება ახალი ფსიქოაქტიური ნივთიერების უკანონო შეძენა-შენახვის ფაქტზე მიმდინარეობს (საქართველოს სსკ-ს 260-ე მუხლის 1-ლი პრიმა ნაწილით).

The officers of Rustavi Police Division of Kvemo Kartli Regional Division of MIA as a result of operative-investigative activities detained in Rustavi previously convicted Koba G. (Dob 1984) for illegal purchase and keeping of psychotropic drugs.
During the personal search law enforcers seized 0,07 gr of drug substance which according to the results of expertise contains psychotropic substance.
Investigation is in progress on the fact of for illegal purchase and keeping of psychotropic drugs, article 260, I part of the Criminal Code.