შსს-ს თბილისის მთავარი სამმართველოს დეტექტივების სამმართველოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო ღონისძიებების შედეგად, 1948 წელს დაბადებული, რუსეთის ფედერაციის მოქალაქე კონსტანტინე დ. განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალებების და დიდი ოდენობით ფსიქოტროპული ნივთიერებების უკანონო შეძენა-შენახვის და საქართველოში უკანონოდ შემოტანის ბრალდებით თბილისის საერთაშორისო აეროპორტში დააკავეს.
სამართალდამცველებმა დაკავებულის პირადი ჩხრეკისას სხვადასხვა სახის ნარკოტიკული საშუალებები და ფსიქოტროპული ნივთიერებები ამოიღეს, რომლებიც ექსპერტიზის დასკვნით 2,4344 გრ მეთადონს, 0,3410 გრ კოკაინს და 0,8655 გრ ჰეროინს შეიცავს. ასევე ამოღებულია 8,4 გრ ფსიქოტროპული ნივთიერება პრეგაბალინის შემცველი 28 კაფსულა „ლირიკა“ და 2,77 გრ გამომშრალი მარიხუანა.
გამოძიება განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალების და ფსიქოტროპული ნივთიერების უკანონო შეძენა-შენახვის და საქართველოში უკანონოდ შემოტანის ფაქტებზე მიმდინარეობს (საქართველოს სსკ-ის 262-ე მუხლით, 260-ე მუხლის მე-3 ნაწილის „ა“ ქვეპუნქტით და 261-ე მუხლის მე-3 ნაწილით). გამოძიებას თბილისის მთავარი სამმართველოს დეტექტივების სამმართველოს მე-3 განყოფილება აწარმოებს.

• One person detained for selling drugs
The officers of Tbilisi Police Main Division as a result of operative-searching and investigative activities detained Russian citizen Konstantine D. (DoB 1948) at Tbilisi International Airport for illegal purchase, keeping and smuggling of drugs in especially large quantities.
During the personal search police seized drugs and psychotropic substances, which according to the results of expertise contains 2,4344 gr of methadone 0,3410gr of cocaine and 0,8655gr of heroin, 8,4 gr of psychotropic substance and 28 capsules of “Lirika” drug as well as 2,77gr of marijuana.
Investigation is in progress on the fact of illegal purchase, keeping and smuggling of drugs in especially large quantities (article 262 and article 260 III part sub-paragraph A as well as article 261, III part) of the Criminal Code.