შსს-ს ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის დეპარტამენტის ნარკოტიკების უკანონო ბრუნვის წინააღმდეგ ბრძოლის მთავარი სამმართველოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო ღონისძიებების შედეგად, წარსულში ნასამართლევი, 1983 წელს დაბადებული პაატა მ. განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალების უკანონო შეძენა-შენახვისა და საქართველოში უკანონოდ შემოტანის ბრალდებით თბილისში დააკავეს.
გამოძიებამ დაადგინა, რომ დაკავებულმა ნარკოტიკი თურქეთის რესპუბლიკიდან უკანონოდ შემოიტანა. სამართალდამცველებმა დაკავებულის პირადი ჩხრეკისას 10 შეკვრად დაფასოებული 1,7 გრ ნარკოტიკული ნივთიერება ამოიღეს, რომელიც ექსპერტიზის დასკვნით 1,24 გრ ჰეროინს შეიცავს.
ნარკოლოგიური შემოწმების შედეგად, პაატა მ-ს ოპიუმის ჯგუფის ნარკოტიკული საშუალების მოხმარების ფაქტი დაუდგინდა.

The officers of central Criminal Police Department as a result of operative-searching activities detained previously convicted Paata M. (DoB 1983) for illegal purchase and keeping of drugs in especially large quantities and for illegal import of drugs.
Investigation established that detainee illegally imported drugs from Turkey. During the personal search law enforcers seized 10 packages of drug substance (1,7gr). According to the results of expertise the seized drug contained 1,24 gr of heroin.
As a result of the drug test it was ascertained that Paata M. was drug addicted person.
Investigation is in progress on the fact of illegal purchase and keeping of drugs in especially large quantities and on the fact of illegal import of narcotics (article 260 III part, sub-paragraph A and article 262 IV part, sub-paragraph A of the Criminal Code. Investigation is conducted by Criminal Police Department.