შსს-ს ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის დეპარტამენტის კახეთის სამხარეო სამმართველოს თანამშრომლებმა, ოპერატიული ინფორმაციის საფუძველზე ჩატარებული საგამოძიებო ღონისძიების შედეგად, ნარკოდანაშაულისთვის თელავის მუნიციპალიტეტის გამგეობის საერთაშორისო ფონდებთან და არასამთავრობო ორგანიზაციებთან ურთიერთობის სამსახურის უფროსი, 1970 წელს დაბადებული გიორგი მაჭავარიანი დააკავეს.
სამართალდამცველებმა დაკავებულის პირადი ჩხრეკისას ნარკოტიკული საშუალება ამოიღეს. ექსპერტიზის დასკვნით, ამოღებულია 0,0109 ბუპრენორფინის შემცველი 0,5460 გრ ნარკოტიკული ნივთიერება.
ნარკოლოგიურმა ექსპერტიზამ დაადგინა, რომ დაკავების მომენტში გიორგი მაჭავარიანი მარიხუანის ზემოქმედების ქვეშ იმყოფებოდა.
გამოძიება ნარკოტიკული საშუალების უკანონო შეძენა-შენახვის ფაქტზე მიმდინარეობს (სსსკ-ს 260-ე მუხლის 1-ლი ნაწილით).

The officers of Kakheti Regional Division of Central Criminal Police Department, as a result of investigative activities held on the basis of operative information detained head of service for relations with international funds and organizations under Telavi municipality –Giorgi Matchavariani (DoB 1970) for drug related crime.
During the personal search law enforcers seized drug substance from the detainee. According to the results of expertise law enforcers seized 0,0109gr of drug substance containing 4,16 gr of buprenorphine. Results of expertise revealed that in the moment of detention Giorgi Matchavariani was under the influence of marijuana.