შსს-ს თბილისის მთავარი სამმართველოს ისანი-სამგორის სამმართველოს მე-8 განყოფილების, ამავე სამმართველოს უბნის ინსპექტორების განყოფილების და სასჯელაღსრულების დეპარტამენტის უსაფრთხოების მთავარი სამმართველოს თანამშრომლებმა, ერთობლივად ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო ღონისძიებების შედეგად, დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალების უკანონო შეძენა-შენახვის ბრალდებით სასჯელაღსრულების სამინისტროს მე-15 დაწესებულების სამედიცინო პუნქტის ექიმი – 1967 წელს დაბადებული ნანა შ. თბილისში, მეტროსადგურ „ვარკეთილი“-ს მიმდებარე ტერიტორიაზე დააკავეს.
სამართალდამცველებმა დაკავებულის პირადი ჩხრეკისას ორ შეკვრად დაფასოებული 0,8272 ნარკოტიკული საშუალება ამოიღეს, რომელიც ექსპერტიზის დასკვნით 0,0063 გრ დეზომორფინს და 0,0058 გრ კოდეინს შეიცავს.
გამოძიება დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალების უკანონო შეძენა-შენახვის ფაქტზე მიმდინარეობს (სსსკ-ის 260-ე მუხლის მე-2 ნაწილის „ა“ ქვეპუნქტით).

The officers of the eighth unit of Isani-Samgori police division along with the detectives division and security service of the penitentiary department, as a result of jointly held operative-searching activities detained the doctor of penitentiary department –Nana Sh. (DoB 1967) for illegal purchase and keeping of drugs in especially large quantities. She was detained in “Varaketili” metro station by the law enforcers.
During the personal search law enforcers seized two packages of 0,8272 gr of drug substance which contains 0,0063 gr of desomorphine and 0,0058 gr of codeine.
Investigation is in progress on the fact of illegal purchase and keeping of large amount of drugs, article 260, II part, sub-paragraph “A” of the Criminal Code.