შინაგან საქმეთა სამინისტროს ქვემო ქართლის პოლიციის დეპარტამენტის რუსთავის საქალაქო სამმართველოს თანამშრომლებმა, ოპერატიული ინფორმაციის საფუძველზე ჩატარებული საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, 1983 წელს დაბადებული, წარსულში ანალოგიური დანაშაულისთვის ნასამართლევი ნ.ვ., ნარკოტიკული საშუალების უკანონო შეძენა-შენახვის და საქართველოში უკანონოდ შემოტანის ბრალდებით, სასაზღვრო პოლიციის მესამე სამმართველოს (წითელი ხიდი) მიმდებარე ტერიტორიაზე დააკავეს.
სამართალდამცველებმა, დაკავებულის პირადი ჩხრეკისას, ნარკოტიკული საშუალება ამოიღეს, რომელიც, ექსპერტიზის დასკვნით 0,18 გრ ჰეროინს შეიცავს. გამოძიებამ დაადგინა, რომ ნ.ვ.-ს ნარკოტიკული საშუალება საქართველოში აზერბაიჯანის რესპუბლიკიდან შემოჰქონდა. ბრალდებული ჩადენილ დანაშაულს აღიარებს.
გამოძიება ნარკოტიკული საშუალების არაერთგზის უკანონო შეძენა-შენახვის და საქართველოში არაერთგზის უკანონოდ შემოტანის ფაქტებზე მიმდინარეობს (საქართველოს სსკ-ს 260-ე მუხლის მე-3 ნაწილის „დ“ ქვეპუნქტით და 262-ე მუხლის მე-3 ნაწილის „ბ“ ქვეპუნქტით).

The officers of Rustavi police division of Kvemo Kartli police department as a result of the investigative activities held on the basis of the operative information detained previously convicted N.V. (DoB 1983) for illegal purchase, keeping and smuggling of drugs. The mentioned person was detained in vicinities of the “Red Bridge” border crossing point.
During the personal search of the detainee law enforcers seized drug substance, containing 0,18 gr of heroin. Investigation established that N.V. was smuggling drugs from the Republic of Azerbaijan. Detainee has already pleaded guilty.
Investigation is in progress on the fact of illegal purchase, keeping and smuggling of drugs, articles 260, III part, sub-paragraph D and 262 III part, sub-paragraph B of the Criminal Code.