შსს-ს თბილისის მთავარი სამმართველოს დეტექტივების სამმართველოს და საპატრულო პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-საგამოძიებო ღონისძიების შედეგად, 1977 წელს დაბადებული გიორგი ხ. ნარკოტიკული საშუალების უკანონო შეძენა-შენახვის ბრალდებით თბილისში დააკავეს.
სამართალდამცველებმა დაკავებულის პირადი ჩხრეკისას ნარკოტიკული საშუალების 1 აბი და აბის 16 ნატეხი ამოიღეს, რომელიც ექსერტიზის დასკვნით 0,0552 გრ ბუპრენორფინს შეიცავს.
ნარკოლოგიური შემოწმებით, გიორგი ხ. დაკავებისას მარიხუანისა და „სუბუტექსის“ ზემოქმედების ქვეშ იმყოფებოდა.
გამოძიება ნარკოტიკული საშუალების უკანონო შეძენა-შენახვის ფაქტზე მიმდინარეობს (საქართველოს სსკ-ის 260-ე მუხლის მე-2 ნაწილით).

• Case of drug crime solved by MIA
The officers of Detective Division of Tbilisi Main Division and Patrol Police Division of MIA as a result of jointly conducted operative-investigation activities detaned in Tbilisi Giorgi Kh. (Dob 1977) for illicit purchase and keeping of drug.
During the personal search of detainee the law enforcers 1 pill and 16 parts of pill of drug, which according to the expertise contains 0,0552 gr. of Buprenorphine.
Drug test revealed that detainee was under the influence of marijuana and subutex in the moment of detention
Investigation is in progress on the fact of illegal purchase and keeping of drugs, article 260, II part of the Criminal Code.