შსს-ს ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის პირველი მთავარი სამმართველოს თანამშრომლებმა, ოპერატიული ინფორმაციის საფუძველზე ჩატარებული საგამოძიებო ღონისძიების შედეგად, 1967 წელს დაბადებული, თურქეთის რესპუბლიკის მოქალაქე რამაზან კ. ნარკოდანაშაულის ბრალდებით თბილისში დააკავეს.
სამართალდამცველებმა დაკავებულის პირადი და დროებით საცხოვრებელი ბინის ჩხრეკისას 27 აბი და 4 ნატეხი ნარკოტიკული საშუალება ამოიღეს, რომელიც ექსპერტიზის დასკვნით, ბუპრენორფინს შეიცავს.
ნარკოლოგიური შემოწმებით დაკავებულს ბუპრენორფინის მოხმარების ფაქტი დაუდგინდა.
გამოძიება განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალების შეძენა-შენახვის ფაქტზე მიმდინარეობს (საქართველოს სსკ-ის 260-ე მუხლის მე-3 ნაწილის „ა“ქვეპუნქტით).

The officers of Central Criminal Police Department of MIA as a result of operative- investigative activities detained in Tbilisi citizen of Turkey, Ramazan K. (Dob 1967) for illegal keeping and selling of drugs in in especially large quantities.
During the personal search of detainee as well as search of his temporary house the law enforcers seized 27 pills and 4 pieces of drug, which according to expertise contains buprenorphine. Drug test revealed that detainee was under the influence of buprenorphine.
Investigation is in progress on the fact of illegal purchase, keeping of drugs in large quantities, article 260, III part, sub-paragraph A of the Criminal Code of Georgia