შსს-ს ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის დეპარტამენტის ნარკოტიკების უკანონო ბრუნვის წინააღმდეგ ბრძოლის მთავარი სამმართველოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო ღონისძიებების შედეგად, განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალების უკანონო შეძენა-შენახვის და საქართველოში უკანონოდ შემოტანის ბრალდებით, ესპანეთის მოქალაქე, 1976 წელს დაბადებული ც.გ.ლ. თბილისში დააკავეს.
სამართალდამცველებმა, დაკავებულისგან 4 შეკვრად დაფასოებული, ბუპრენორფინის შემცველი ნარკოტიკული საშუალების 56 აბი და 7,19793 გრ კანაფის ფისის შემცველი ნარკოტიკი ამოიღეს.

The officers of the Central Criminal Police Department as a result of operative-searching and investigative activities detained citizen of Spain Ts. L. (DoB 1976) for illegal purchase, keeping and illegal import of drugs in especially large quantities to Georgia.
During the personal search law enforcers seized 4 packages of buprenorphine, 56 drug pills and 7,19793 gr of cannabis.
Investigation is in progress on the fact of illegal purchase, keeping and illegal import of drugs in especially large quantities to Georgia (article 260, VI part, sub-paragraph A and article 262, IV part, sub-paragraph A of the Criminal Code).