• შსს-მ მთელი ქვეყნის მასშტაბით ველურად მზარდი კანაფი გაანადგურა
შინაგან საქმეთა მინისტრ ალექსანდრე ჭიკაიძის ბრძანების საფუძველზე, მთელი ქვეყნის მასშტაბით, ნარკოტიკული საშუალებების განადგურების ღონისძიება სამცხე-ჯავახეთში, კახეთში, მცხეთა-მთიანეთში, ქვემო ქართლში, შიდა ქართლში, აჭარაში, იმერეთში, რაჭა-ლეჩხუმსა და ქვემო სვანეთში ერთდროულად ჩატარდა. შსს-ს სამხარეო სამმართველოების თანამშრომლებმა ველურად მზარდი კანაფი შესაბამისი წესების დაცვით გაანადგურეს.
სამართალდამცველებმა აღნიშნული რეგიონების სხვადასხვა სოფლების მიმდებარე ტერიტორიებიდან ამოღებული ნარკოტიკული ნივთიერების შემცველი სულ 28 ტონა და 373 კგ მცენარე გაანადგურეს.
კანაფის განადგურების პროცესს სამხარეო მთავარი სამმართველოების, რაიონული განყოფილების უფროსები და შსს-ს სხვა წარმომადგენლები დაესწრნენ.

On the basis of the relevant order of the Minister of Internal Affairs Aleksandre Tchikaidze, activities on destruction of drugs was held simultaneously in Samtskhe-Javakheti, Mtskheta-Mtianeti, Kvemo Kartli, Shida Kartli, Ajara, Imereti and Racha-Lechkhumi and kvemo Svaneti regions. Employees of the regional division of the Ministry of Internal Affairs destructed wild hemp in accordance with existing regulations.
Law enforcers destructed 28 tons and 373 kg of the drug containing plant seized from nearby territories of the villages located in various regions of the country.
The process of destruction was attended by chiefs of regional police divisions and other representatives of the Ministry.