შსს-ს თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის დეტექტივების სამმართველოს, ისანი-სამგორის სამმართველოს და საპატრულო პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, ერთობლივად ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, 1990 წელს დაბადებული ნოვრაზ ა. განზრახ მკვლელობის ბრალდებით დააკავეს.
გამოძიებამ დაადგინა, რომ ბრალდებულმა სოფელ ფონიჭალაში, გამთენიისას, ეჭვიანობის ნიადაგზე, მეუღლეს - 1996 წელს დაბადებულ კიუნაი ი.-ს ცივი იარაღით ყელის არეში ჭრილობა მიაყენა და შემთხვევის ადგილიდან მიიმალა. კიუნაი ი. საავადმყოფოში გარდაიცვალა.
სამართალდამცველებმა ბრალდებული თბილისში, ცხელ კვალზე დააკავეს. დანაშაულის ჩადენის იარაღი - დანა ამოღებულია ნივთმტკიცებად. დაკავებული დანაშაულს აღიარებს.

The officers of Isani-Samgori Division of the Detectives Division of Tbilisi Police Department along with the officers of the Patrol Police Department of the MIA as a result of jointly conducted operative-searching and investigative activities detained Novraz A. (DoB: 1990) for premeditated murder.
The investigation established that the detainee early in the morning in the village Ponichala on the ground of jealousy inflicted an injury in throat with a knife to his wife Kiunai I. (DoB: 1996) and fled from the scene. Kiunai I. died in the hospital.
Law enforcers detained the accused in Tbilisi; the weapon of a crime – knife – was seized as evidence. The detainee has already pleaded guilty.