შსს-ს თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის დეტექტივების სამმართველოს და ისანი-სამგორის სამმართველოს თანამშრომლებმა, ერთობლივად ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, 1989 წელს დაბადებული ლევან ბ. განზრახ მკვლელობის ბრალდებით თბილისში დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ალკოჰოლის ზემოქმედების ქვეშ მყოფმა ბრალდებულმა თბილისში, ისანი-სამგორის რაიონში, ქინძმარაულის ქუჩაზე, ურთიერთშელაპარაკებისას, ნაცნობს - 1972 წელს დაბადებულ იგორ ნ.-ს სხეულზე ცივი იარაღით მრავლობითი ჭრილობა მიაყენა და მიიმალა. იგორ ნ. შემთხვევის ადგილზე გარდაიცვალა.
სამართალდამცველებმა ბრალდებული ცხელ კვალზე, მომხდარიდან რამდენიმე წუთში დააკავეს. პოლიციამ დანაშაულის ჩადენის იარაღი - დანა ნივთმტკიცებად ამოიღო.

The officers of the Detectives Division of Tbilisi Police Department and the officers of Isani-Samgori Division of the MIA as a result of jointly conducted operative-searching and investigative activities detained previously convicted Levan B. (DoB: 1989) for premeditated murder in Tbilisi.
The investigation established that the detainee being under alcohol influence in Kindzmarauli Street, Isani-Samgori district of Tbilisi, as a result of conflict inflicted multiple injuries with a cold arm to Igor N. (DoB: 1971) and fled from the crime scene. Igor N. died on the spot.
Law enforcers detained the accused in a few minutes, while the weapon of a crime – knife – was seized as an evidence.