შსს-ს აჭარის ა/რ-ის პოლიციის დეპარტამენტის და იმერეთის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, ცხელ კვალზე ერთობლივად ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, 1986 წელს დაბადებული მამია ა. განზრახ მკვლელობის ბრალდებით დააკავეს.
გამოძიებამ დაადგინა, რომ მამია ა-მ მიმდინარე წლის 23 თებერვალს, ჩაქვში, მიგინეიშვილის ქუჩაზე მდებარე კერძო სახლში, ნაქირავებ ბინაში ურთიერთშელაპარაკებისას, 1975 წელს დაბადებულ ლექსო ზ-ს ბლაგვი საგნით თავის არეში დაზიანებები მიაყენა, რის შედეგადაც იგი ადგილზე გარდაიცვალა.
სამართალდამცველებმა მამია ა. მომხდარიდან რამდენიმე საათში წყალტუბოში დააკავეს. ბრალდებული ჩადენილ დანაშაულს აღიარებს.

• Case of Murder Solved by MIA
The officers of the Police Department of the Autonomous Republic of Adjara and the Police Department of Imereti, as a result of joint immediate operative-investigative activities, detained Mamia A. (DoB 1986) for premeditated murder.
Investigation established that on February 23, this year the detainee – as a result of a quarrel - inflicted a blunt injury in the head area to Lekso Z. (D.o.B.: 1975) in the flat rented in a house in Migineishvili street, Chakvi. The victim died on the place
The law enforcers detained Mamia A. in several hours in Tskaltubo. Detainee has already pleaded guilty.