შსს-ს თბილისის მთავარი სამმართველოს დეტექტივების სამმართველოს და გლდანი-ნაძალადევის სამმართველოს თანამშრომლებმა, ერთობლივად ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, 1955 წელს დაბადებული შოთა მ. დამამძიმებელ გარემოებებში ჩადენილი განზრახ მკვლელობის ბრალდებით თბილისში დააკავეს.
გამოძიებამ დაადგინა, რომ დაკავებულმა თბილისში, მუხიანის დასახლებაში, ურთიერთშელაპარაკებისას, თავის სახელზე რეგისტრირებული ცეცხლსასროლი იარაღით გულმკერდის არეში სასიკვდილო ჭრილობა მიაყენა ორ მეზობელს - 1969 წელს დაბადებულ ნუგზარ ა-ს და 1952 წელს რევაზ ბ-ს და შემთხვევის ადგილიდან მიიმალა. დაჭრილები ადგილზე გარდაიცვალნენ.
სამართალდამცველებმა შოთა მ. მომხდარიდან რამდენიმე საათში დააკავეს. დანაშაულის ჩადენის იარაღი ნივთმტკიცებად ამოიღეს.
გამოძიება დამამძიმებელ გარემოებებში ჩადენილი განზრახ მკვლელობის ფაქტზე მიმდინარეობს (საქართველოს სსკ-ის 109 მუხლით).

The officers of Detectives division of Tbilisi Police Main Division along with Gldani-Nadzaladevi police division as a result of the jointly held operative-searching and investigative activities detained Shota M. (DoB 1955) in Tbilisi for committing murder under the aggravated circumstances.
Investigation established that as a result of the conflict detainee inflicted lethal injury with a pistol registered on his name in chest area to his neighbors – Nugzar A. (DoB 1969) and Revaz B. (DoB 1952). Afterwards detainee fled frorm the place of crime. The wounded victims died at the place of crime due to the received injuries.
Law enforcers managed to detain Shota M. several hours later after the crime took place. The weapon of crime was seized from the place of crime as evidence.
Investigation is in progress on the fact of murder under the aggravated circumstances, article 109 of the Criminal Code.