შსს-ს თბილისის მთავარი სამმართველოს დეტექტივების სამმართველოს და ვაკე-საბურთალოს სამმართველოს თანამშრომლებმა, ერთობლივად ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო ღონისძიებების შედეგად, 1996 წელს დაბადებული, ამჟამად პირობითი მსჯავრის ქვეშ მყოფი როინ ქ. განზრახ მკვლელობის ბრალდებით დააკავეს.
გამოძიებამ დაადგინა, რომ დაკავებულმა, მიმდინარე წლის 25 მაისს, დაახლოებით 17:00 საათზე, თბილისში, ნუცუბიძის მე-3 პლატოს მე-12 კორპუსის მიმდებარე ტერიტორიაზე, ურთიერთშელაპარაკებისას ცივი იარაღით გულმკერდის არეში რამდენიმე ჭრილობა მიაყენა 1996 წელს დაბადებულ ბეგლარ მ-ს და შემთხვევის ადგილიდან მიიმალა. დაჭრილი საავადმყოფოში მიყვანისთანავე გარდაიცვალა.
სამართალდამცველებმა ცხელ კვალზე ჩატარებული ოპერატიული ღონისძიებების შედეგად ბრალდებული მომხდარიდან რამდენიმე საათში თბილისში დააკავეს.

The officers of Detectives’ Division of Tbilisi Police Main Division along with Vake-Saburtalo Police Division, as a result of operative-searching activities detained Roin K. (DoB 1996) currently on probationary sentence or premeditated murder.
Investigation established that on May 25 at 17:00 in vicinities of the III platoo, block N12, detainee inflicted several injuries in chest area with a cold steel to Beglar M. (DoB 1996) on the basis of conflict and left the crime scene. Beglar M. died soon after he was transferred to the hospital.
As a result of immediate operative activities Roin K. was detained by the law enforcers several hours later in Tbilisi.