შსს-ს თბილისის მთავარი სამმართველოს დეტექტივების სამმართველოს და გლდანი-ნაძალადევის სამმართველოს თანამშრომლებმა, ერთობლივად ჩატარებული ოპერატიულ-საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, 1939 წელს დაბადებული შოთა ხ. განზრახ მკვლელობის ბრალდებით დააკავეს.
გამოძიებამ დაადგინა, რომ დაკავებულმა თბილისში, გლდანის მე-5 მიკრორაიონში, საკუთარ საცხოვრებელ ბინაში, ოჯახური კონფლიქტის ნიადაგზე, ურთიერთშელაპარაკებისას, თავის არეში ბლაგვი საგნით სასიკვდილო დაზიანებები მიაყენა შვილს, 1981 წელს დაბადებულ გიორგი ხ-ს, რომელიც ადგილზე გარდაიცვალა. სამართალდამცველებმა ბრალდებული შემთხვევის ადგილზევე დააკავეს. დაკავებული აღიარებს ჩადენილ დანაშაულს.

• Case of murder solved immediately
The officers of Tbilisi Police Main Division and Gldani-Nadzaladevi Police Division of Mia, as a result of immediate operative-searching activities detained Shota Kh. (DoB 1939) for premeditated murder in several hours after committing the crime.
Investigation established that during the conflict Shota Kh. inflicted injuries in head area with a blunt object to his son Giorgi Kh. (Dob 1981). Due to the received traumas the victim died at the place of incident. Law enforcers managed to detain Shota Kh. at the crime place, Gldani district, Tbilisi.