• შსს-მ მკვლელობის ფაქტი გახსნა
შსს-ს თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის დეტექტივების სამმართველოს და ვაკე-საბურთალოს სამმართველოს თანამშრომლებმა, ცხელ კვალზე ერთობლივად ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, 1982 წელს დაბადებული გიორგი ქ. განზრახ მკვლელობის ბრალდებით დააკავეს.
გამოძიებამ დაადგინა, რომ გიორგი ქ-მ მიმდინარე წლის 14 თებერვალს, დაახლოებით 11:30 საათზე, თბილისში, ნუცუბიძის ქუჩის მიმდებარე ტერიტორიაზე, ურთიერთშელაპარაკებისას, ცივი იარაღით გულმკერდის არეში დაჭრა 1977 წელს დაბადებული ირაკლი ღ. და შემთხვევის ადგილიდან მიიმალა. დაჭრილი საავადმყოფოში მიყვანისთანავე გარდაიცვალა.
სამართალდამცველებმა გიორგი ქ. მომხდარიდან რამდენიმე საათში თბილისში დააკავეს. ბრალდებული ჩადენილ დანაშაულს აღიარებს.

• FACT OF MURDER SOLVED BY MIA
The officers of Detectives Division of Tbilisi Police Department along with the officers of Vake-Saburtalo Division as a result of the immediate operative-investigative activities detained Giorgi K. (DoB 1982) for premeditated murder.
The investigation established that on February 14, 2016 approximately at 11:30, in the vicinity of Nutsubidze Street, Tbilisi, Giorgi K. on the basis of conflict inflicted the injury in breast area with a cold steel to Irakli Gh. (DoB 1977) and fled from the scene. The victim died immediately upon his transfer to the hospital.
Law enforcers detained Giorgi K. in a few hours in Tbilisi. The detainee has already pleaded guilty.