თბილისის მთავარი სამმართველოს, დეტექტივების სამმართველოს პირველი განყოფილების და ძველი თბილისის სამმართველოს პირველი განყოფილების თანამშრომლებმა ჩატარებული ოპერატიული- სამძებრო და საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად 1994 წელს დაბადებული, წარსულში ნასამართლევი მიხეილ გ. განზრახ მკვლელობის ბრალდებით დააკავეს.
გამოძიებამ დაადგინა რომ 30 აგვისტოს, ღამით, ავლაბრის მოედნის მიმდებარე ტერიტორიაზე ურთიერთშელაპარაკებისას დანით მრავლობითი ჭრილობა მიაყენა 1979 წელს დაბადებულ დაჩი დ-ს, რომელიც ინგოროყვას სახელობის კლინიკაში მიყვანის შემდეგ რამდენიმე საათში გარდაიცვალა. სამართალდამცველებმა მიხეილ გ. შემთხვევის ადგილზე დააკავეს. დანაშაულის ჩადენის იარაღი – დანა ნივთმტკიცებად ამოიღეს. დაკავებული აღიარებს ჩადენილ დანაშაულს.

The officers of Detectives Division of Tbilisi Police Main Division as a result of operative-searching and investigative activities detained previously convicted Mikheil G. (DoB 1994) for premeditated murder.
Investigation established that late at night on August 30, detainee inflicted multiple injuries with a knife to Dachi D. (DoB 1979) on the basis of conflict in vicinities of Avlabari Square, who was transferred to Ingorokva clinic. Several hours lated the victim died due to the sustained traumas. Mikheil G. was detained at the place of crime by the law enforcers. The weapon of murder was seized by police as evidence. Detainee has already pleaded guilty.