შსს-ს ქვემო ქართლის სამხარეო მთავარი სამმართველოს მარნეულის რაიონული სამმართველოს თანამშრომლებმა, ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, 1963 წელს დაბადებული იაგო წ. განზრახ მკვლელობის ბრალდებით დააკავეს.
გამოძიებამ დაადგინა, რომ დაკავებულმა 19 მარტს მოკლა მეზობელი, 1997 წელს დაბადებული მანანა ნ. და ცხედარი გადამალა.
სამართალდამცველებმა მოკლული გოგონას ცხედარს მომხდარიდან რამდენიმე საათში მიაკვლიეს და ოპერატიული მოქმედებების შედეგად იაგო წ. ცხელ კვალზე დააკავეს.
გამოძიება დამამძიმებელ გარემოებაში ჩადენილი განზრახ მკვლელობის ფაქტზე მიმდინარეობს (საქართველოს სსკ-ს 109-ე მუხლის მე-2 ნაწილის „ბ“ ქვეპუნქტით).

The officers of Marneuli police division of Kvemo Kartli Regional Main Division as a result of operative-searching and investigative activities detained Iago Ts. 9DoB 1963) for premeditated murder.
Investigation established that on March 19 detainee murdered his neighbor, Manana N. 9doB 1997) and hid the body.
Law enforcers detected the victim’s body in several hours after the crime took place, as a result of immediate operative activities.
Investigation is in progress on the fact of premeditated murder, araticle 109, II part, sub-paragraph B of the Criminal Code.