შინაგან საქმეთა სამინისტროს თბილისის მთავარი სამმართველოს დეტექტივების სამმართველოს და ისანი-სამგორის სამმართველოს თანამშრომლებმა, ერთობლივად ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, 1981 წელს დაბადებული სერგო ა. განზრახ მკვლელობის ბრალდებით დააკავეს.
გამოძიებამ დაადგინა, რომ დაკავებულმა 14 მარტს, საღამოს, თბილისში, თაყაიშვილის ქუჩაზე, 180-ე სკოლის მიმდებარე ტერიტორიაზე, ეჭვიანობის ნიადაგზე, ურთიერთშელაპარაკებისას, დანით გულმკერდის არეში მრავლობითი ჭრილობა მიაყენა 1989 წელს დაბადებულ ანა ოვანესიანს, რომელიც ადგილზე გარდაიცვალა.
სამართალდამცველებმა, ცხელ კვალზე ჩატარებული ოპერატიული ღონისძიების შედეგად, ბრალდებული მომხდარიდან რამდენიმე საათში დააკავეს. დანაშაულის ჩადენის იარაღი – დანა ნივთმტკიცებად ამოიღეს.

The officers of detectives dividion of Tbilisi Police Main Division and Isani-Samgoori police division as a result of operative-searching and investigative activities held on the basis of operative information detained Sergo A. (DoB 1981) for premeditated murder.
Investigation established that in the evening of March 14 detainee inflicted multiple injuries with a cold steel to Ana Ovanesian (DoB 1989) on the basis of jealousy. Due to the received traumas the victim died on the territory of public school N180, where the crime took place.
As a result of immediate operative activities detainee was taken under arrest in several hours. The weapon of crime was also seized by police.