• შსს-მ მესტიაში მომხდარი მკვლელობის ფაქტი გახსნა
შსს-ს სამეგრელო-ზემო სვანეთის სამხარეო მთავარი სამმართველოს და მესტიის რაიონული სამმართველოს თანამშრომლებმა, ერთობლივად ჩატარებული სამძებრო-საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, 1972 წელს დაბადებული მირიან ნ. განზრახ მკვლელობის ბრალდებით სოფელ ჭუბერში დააკავეს.
გამოძიებამ დაადგინა, რომ მირიან ნ-მ მესტიის რაიონის სოფელ ჭუბერში, საკუთარ სახლში, ურთიერთშელაპარაკების ნიადაგზე, ცივი იარაღით ყელის არეში სასიკვდილო ჭრილობა მიაყენა თანასოფლელს - 1986 წელს დაბადებულ ლევან ჩ-ს, რომელიც შემთხვევის ადგილზე გარდაიცვალა.
სამართალდამცველებმა, ჩატარებული საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, ბრალდებული მომხდარიდან რამდენიმე წუთში დააკავეს. მისი პირადი ჩხრეკისას დანაშაულის ჩადენის იარაღი - დანა ნივთმტკიცებად ამოიღეს. დაკავებული აღიარებს ჩადენილ დანაშაულს.

The officers of Samegrelo-Zemo Svaneti Regional Main Division and Mestia regional police division as a result of jointly held searching and investigative activities detained Mirian N. (DoB 1972) in Tchuberi village for premeditated murder.
Investigation established that detainee inflicted lethal injury with a cold steel to Levan Ch. (DoB 1986) in his own house located in Tchuberi village. The incident occurred on the basis of conflict. Due tto the received injuries the victim died at the place ofcrime.
As a result of investigative activities law enforcers detained Mirian N. several minutes later after the crime. The weapon of crime- knife was seized as evidence. Detainee has already pleaded guilty.