• შსს-მ მარნეულში ჰეროინი ამოიღო
შინაგან საქმეთა სამინისტროს ქვემო ქართლის პოლიციის დეპარტამენტის გარდაბნის რაიონული სამმართველოს თანამშრომლებმა, ოპერატიული ინფორმაციის საფუძველზე ჩატარებული საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, 1976 წელს დაბადებული, წარსულში ნასამართლევი ბაკირ ბ. ნარკოტიკული საშუალების უკანონო შეძენა-შენახვის და გადაზიდვის ბრალდებით გარდაბანში დააკავეს.
სამართალდამცველებმა, ბრალდებულის პირადი ჩხრეკისას, პოლიეთილენის პარკში შეფუთული, 0,47 გრ ნარკოტიკული საშუალება ამოიღეს, რომელიც ექსპერტიზის დასკვნით 0,18 გრ ჰეროინს შეიცავს. ნარკოლოგიური შემოწმების შედეგად დადგინდა, რომ ბაკირ ბ. დაკავებისას ნარკოტიკული საშუალების ზემოქმედების ქვეშ იმყოფებოდა.
გამოძიება ნარკოტიკული საშუალების უკანონო შეძენა-შენახვის და გადაზიდვის ფაქტზე მიმდინარეობს (საქართველოს სსკ-ის 260-ე მუხლის 1-ლი ნაწილით).

The officers of Gardabani police division of Kvemo Kartli police department as a result of the investigative activity held on the basis of the operative information detained previously convicted Bakir B. (DoB 19760) for illegal purchase, keeping and transit of drugs.
During the personal search of the detainee police seized 0,47 gr of the drug substance which according to expertise contains 0,18 gr of heroin. Drug test revealed that Bakir B. was under the influence of drugs.
Investigation is in progress on the fact of for illegal purchase, keeping and transit of drugs, article 260, I part of the Criminal Code.