• შსს-მ ”ლიბერთი ბანკის” დაყაჩაღების ფაქტი გახსნა
შინაგან საქმეთა სამინისტროს თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის ვაკე-საბურთალოს სამმართველოს და თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის დეტექტივების სამმართველოს თანამშრომლებმა, ერთობლივად ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, ჯგუფურად ჩადენილი ყაჩაღობის ბრალდებით, 1978 წელს დაბადებული ზაზა ს. და 1974 წელს დაბადებული გელა ტ. დააკავეს.
გამოძიებამ დაადგინა, რომ ბრალდებულებმა, თანამზრახველთან ერთად, მიმდინარე წლის 16 დეკემბერს, თბილისში, ბახტრიონის ქუჩაზე მდებარე "ლიბერთი ბანკის" ფილიალი დააყაჩაღეს. შეიარაღებულმა და ნიღბიანმა პირებმა ბანკის ოპერატორებს, ცეცხლსასროლი იარაღის მუქარით, სალაროდან 50 000 ლარამდე გასტაცეს. სამართალდამცველებმა დანაშაულში ბრალდებული ორი პირი შემთხვევიდან ორ დღეში დააკავეს, ხოლო მესამე პირის დასაკავებლად ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო ღონისძიებები მიმდინარეობს. დაკავებულების პირადი ჩხრეკისას ბანკის სალაროდან გატაცებული თანხის ნაწილი, ხოლო გელა ტ-ს საცხოვრებელი სახლიდან - დანაშაულის ჩადენის იარაღი ამოღებულია ნივთმტკიცებად.
გამოძიება ჯგუფურად ჩადენილი ყაჩაღობის ფაქტზე მიდმინარეობს (საქართველოს სსკ-ს 179-ე მუხლის მე-2 ნაწილის „ბ“ და მე-3 ნაწილის „გ“ ქვეპუნქტებით).

• Fact of armed assault solved by MIA
The officers of Vake-Saburtalo police division along with Tbilisi police department detectives division as a result of the jointly held operative-searching and investigative activities detained Zaza S. (DoB 1978) and Gela T. (DoB 1974) for the armed assault committed in group.
Investigation established that on December 16, detainees along with accomplices committed an armed assault on the branch office of the “Liberty Bank”. Armed offenders appropriated 50 000 from the employees of the bank under the pressure of the firearms. Policemen detained the mentioned persons two days later, while searching activities for the third person involved in the crime is underway. During the personal search law enforcers seized part of the appropriated cash while the weapon of crime was found in the house of Gela T.
Investigation is in progress on the fact of the armed assault, article 179, II part, sub-paragraph B and part III, sub-paragraph C envisaged by the Criminal Code.