• შსს-მ ლანჩხუთის მუნიციპალიტეტის საკრებულოს დეპუტატს ბრალი ცემის ფაქტზე წარუდგინა
შსს-ს გურიის სამხარეო მთავარი სამმართველოს თანამშრომლებმა „ნაციონალური მოძრაობის“ წევრს, ლანჩხუთის მუნიციპალიტეტის საკრებულოს დეპუტატს, 1976 წელს დაბადებულ კახაბერ ასკურავას ბრალი ცემის ფაქტზე წარუდგინეს.
გამოძიებამ დაადგინა, რომ კახაბერ ასკურავამ მიმდინარე წლის 25 ივლისს, ქალაქ ლანჩხუთში, ლანჩხუთის მუნიპალიტეტის საკრებულოს ფრაქცია „ქართული ოცნების“ დეპუტატ რომან ბიწაძეს და მასთან შეხვედრაზე მყოფ საკრებულოს აპარატის ყოფილ თანამშრომელ ლილი ებრალიძეს ბიწაძის სამუშაო ოთახში, ურთიერთშელაპარაკებისას, სიტყვიერი და ფიზიკური შეურაცხყოფა მიაყენა.
სასამართლო-სამედიცინო ექსპერტიზის შედეგად დადგინდა, რომ ორივე დაზარალებულს სხეულის მსუბუქი დაზიანებები ჰქონდა მიყენებული.

The officers of Guria Main police Division of Mia pressed charges against deputy of Lanchkhuti Municipality Kakhaber Askurava (Dob 1976) on the fact of assault.
Investigation established that on July 25, Kakhaber Askurava inflicted verbal and physical assault on the basis of conflict to the member of faction “Georgian Dream” in Lanchkhuti municipal “sakrebulo” Roman Bitcadze and former employee of “Sakrebulo” Lili Ebralidze who was at the moment in the work office of Bitcadze located at Lanchkhuti.