• შსს-მ ლაგოდეხში უკანონო ცეცხლსასროლი იარაღი და საბრძოლო მასალა ამოიღო
შსს-ს კახეთის პოლიციის დეპარტამენტის ლაგოდეხის რაიონული სამმართველოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, 1973 წელს დაბადებული გ. კ., ცეცხლსასროლი იარაღისა და საბრძოლო მასალის მართლსაწინააღმდეგო შეძენა-შენახვის ბრალდებით, ლაგოდეხის რაიონის სოფელ თამარიანში დააკავეს.
სამართალდამცველებმა, ბრალდებულის საცხოვრებელი სახლის ჩხრეკისას, ავტომატური ცეცხლსასროლი იარაღისა და კარაბინისთვის განკუთვნილი 660 საბრძოლო ვაზნა ამოიღეს. ასევე, ამოღებულია არარეგისტრირებული სანადირო თოფი. ექსპერტიზის დასკვნით, აღნიშნული ცეცხლსასროლი იარაღი და საბრძოლო მასალა სროლისთვის ვარგისია. დაკავებული ჩადენილ დანაშაულს აღიარებს.

• Illegal firearms and ammunition seized by MIA in Lagodekhi
The officers of Kakheti police department as a result of operative and investigative activities detained G.K. (DoB 1973) in Tamariani village for illegal purchase and keeping of firearms and ammunition
During the searching activities held in detainee’s house law enforcers seized 660 bullets and unregistered hunting rifle. The mentioned firearm and ammunition is suitable for shooting according to the results of the expertise. Detainee has already pleaded guilty.
Investigation is in progress on the fact of illegal purchase and keeping of firearms and ammunition, article 236, Ii part of the Criminal Code.