• შსს-მ კრიმინალური ავტორიტეტი დააკავა
შინაგან საქმეთა სამინისტროს ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის დეპარტამენტის მეორე მთავარი სამმართველოს თანამშრომლებმა, ოპერატიული ინფორმაციის საფუძველზე ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად კრიმინალური ავტორიტეტი – 1973 წელს დაბადებული შალვა გ. თბილისში დააკავეს.
გამოძიებამ დაადგინა, რომ შალვა გ-მ 16 ოქტომბერს საქართველოს საზღვარი რუსეთის ფედერაციიდან სხვა სახელითა და გვარით გადმოკვეთა.
სამართალდამცველებმა შალვა გ-ს პირადი ჩხრეკისას მარიხუანა ამოიღეს.
გამოძიება ნარკოტიკული საშუალების უკანონო შეძენა-შენახვის ფაქტზე მიმდინარეობს (საქართველოს სსკ-ის 260-ე მუხლის 1-ლი ნაწილით). გამოძიებას ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის დეპარტამენტის მეორე მთავარი სამმართველოს პირველი სამმართველო აწარმოებს.

• MIA detained criminal authority
The officers of Central Criminal Police Department of the Ministry of Internal Affairs on the basis of operative information during the searching an investigative activities detained criminal authority Shalva G. (Dob 1973) in Tbilisi. Investigation established that on Octomber 16, Shalva G. crossed Georgian state border from Russian Federation by means of other name. During the personal search of detainee the law enforcers seized marijuana.
Investigation is in progress on the fact of illegal purchase and keeping of drugs, article 260, I part of the Criminal Code. Investigation is conducted by I division of II Main Division of Central Criminal Police Department of MIA.