• შსს-მ კორცხელის ინციდენტში მონაწილე 6 პირს ბრალი წარუდგინა
2016 წლის 22 მაისს შსს-ს სამეგრელო-ზემო სვანეთის პოლიციის დეპარტამენტში დაიწყო გამოძიება საქართველოს სსკ-ის 125-ე მუხლის პირველი ნაწილით, ზუგდიდის რაიონის სოფელ კორცხელში, შუალედური არჩევნების დროს მომხდარი ინციდენტის ფაქტზე.
აღნიშნულ სისხლის სამართლის საქმეზე, 2016 წლის 24 მაისს, შინაგან საქმეთა სამინისტროში ნებაყოფლობით გამოცხადდა ინცინდენტში მონაწილე 6 პირი, რომლებიც მოწმის სახით გამოიკითხნენ. გამოძიების მსვლელობისას, ასევე გამოიკითხა ინციდენტის მონაწილე მეორე მხარეც. დაინიშნა სასამართლო-სამედიცინო და ფიზიო-ტექნიკური ექსპერტიზები.
ზემოაღნიშნულ ფაქტთან დაკავშირებით, 2016 წლის 1 ივნისს, ინციდენტში მონაწილე 5 პირს: გიორგი გ.-ს, კობა ტ.-ს, გიორგი გ.-ს, ნოშრევან წ.-ს და გრიგოლ ტ.-ს ბრალი წარედგინათ საქართველოს სსკ-ის 239-ე მუხლის მეორე ნაწილის „ა“ ქვეპუნქტით, ხოლო ვლადიმერ გ.-ს ბრალი წარედგინა საქართველოს სსკ-ს 239-ე მუხლის მეორე და მესამე ნაწილებით.

On May 22, 2016 Samegrelo-Zemo Svaneti Police Department launched investigation under the first part of the Article 125 of the Criminal Code of Georgia on the fact of incident occurred during the mid-term elections in the village Kortskheli, Zugdidi region
On May 24, 2016 6 individuals voluntarily appeared at the Ministry of Internal Affairs; they were interviewed as witnesses. During the investigation, the other side involved in the incident was also interviewed. Forensic medical and physio-technical examinations were appointed.
On June 1, 2016 5 individuals involved in the incident, namely, Giorgi G., Koba T., Giorgi G., Noshrevan Ts. and Grigol T. were charged under subparagraph “a” of the second part of the Article 239 of the Criminal Code of Georgia, while Vladimer G. was charged under the second and third parts of the Article 239 of the Criminal Code of Georgia.