შინაგან საქმეთა სამინისტროს ანტიკორუფციული სააგენტოს თანამშრომლებმა ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად გამოავლინეს და კომერციული მოსყიდვის ფაქტზე ამხილეს სს „საქართველოს რკინიგზის“ ბროწეულას სადგურის უფროსი ამირან მურუსიძე.
გამოძიებამ დაადგინა, რომ სს „საქართველოს რკინიგზის“ ბროწეულას სადგურის უფროსმა ამირან მურუსიძემ ხელმძღვანელობითი უფლებამოსილების განხორციელებისას მოქალაქეს მისივე ინტერესებისათვის 2000 აშშ დოლარი მოსთხოვა, რის სანაცვლოდაც, თავისი სამსახურებრივი ვალდებულებების დარღვევით, სადგურის ჩიხში შემავალი ლიანდაგით სარგებლობას და საწყობამდე ვაგონის მიყვანას დაჰპირდა.
სამართალდამცველებმა ამირან მურუსიძე მოთხოვნილი თანხის ნაწილის - 1000 აშშ დოლარის აღების ფაქტზე დააკავეს.
გამოძიება კომერციული მოსყიდვის ფაქტზე მიმდინარეობს (საქართველოს სსკ-ის 221-ე მუხლის მე-3 ნაწილით, რაც 2-დან 4 წლამდე თავისუფლების აღკვეთას ითვალისწინებს). გამოძიებას აწარმოებს შინაგან საქმეთა სამინისტროს ანტიკორუფციული სააგენტო.

• head of “Brotseula” station detained by MIA
The officers of Anti-corruption Agency of the Ministry of Internal Affairs as a result of operative-searching and investigative activities the head of “Brotseula” station of Georgian Railway on the fact of commercial bribery.
Investigation established that head of “Brotseula” station Amiran Murusidze demanded 2000 USDs from the citizen and in return offered to allow him use one of the routes of the railway in order to carry the wagon to the ware house.
Law enforcers detained Amiran Murusidze in the moment of accepting the part of the demanded sum- 1000 USD.
Investigation is in progress on the fact of commercial bribery, article 221, III part, which envisaged from 2 to 4 years of imprisonment. Investigation is conducted by Anti-corruption Agency of the Ministry of Internal Affairs.