• შსს-მ ხულიგნობის ბრალდებით 3 პირი დააკავა
შსს-ს აჭარის პოლიციის დეპარტამენტის ბათუმის საქალაქო სამმართველოს თანამშრომლებმა, 1990 წელს დაბადებული გ.კ., 1984 წელს დაბადებული მ.ქ. და 1987 წელს დაბადებული გ.ჩ., მოსამართლის განჩინების საფუძველზე, ხულიგნობის ბრალდებით, ბათუმში დააკავეს. ამავე ფაქტზე ბრალი ასევე წარედგინათ 1987 წელს დაბადებულ თ.ჯ.-ს, 1978 წელს დაბადებულ თ.ჯ.-სა და 1988 წელს დაბადებულ მ.ო.-ს, რომელიც ამჟამად, ცეცხლსასროლი იარაღის და საბრძოლო მასალის მართლსაწინააღმდეგო შეძენა-შენახვა-ტარების, პოლიციელისთვის წინააღმდეგობის გაწევის და ნარკოტიკული საშუალების უკანონო შეძენა-შენახვის ბრალდებით, წინასწარ პატიმრობაში იმყოფება.
გამოძიება წინასწარი შეთანხმებით ჯგუფის მიერ ჩადენილი ხულიგნობის ფაქტზე მიმდინარეობს (საქართველოს სსკ-ის 239-ე მუხლის მე-2 ნაწილის „ა“ ქვეპუნქტით),

• Three persons detained for hooliganism
Officers of Batumi police division of Achara police department, based on the decision of the court, detained G.K. (DoB 1990) M.Q. (DoB 1984), and G.Ch. for hooliganism. On the same fact charges have also been pressed against T.J. (DoB 1987) T.J. (DoB 1978) and M.O. (DoB 1988) who is in custody at the moment for illegal purchase, keeping and carrying of firearms and ammunition, for offering resistance to policemen and illegal purchase and keeping of drugs.
Investigation is in progress on the fact of hooliganism, article 239, II part, sub-paragraph A of the criminal code.