• შსს-მ ხე-ბუჩქნარის უკანონოდ გაჩეხვის ბრალდებით ერთი პირი დააკავა
შსს-ს იმერეთის, რაჭა-ლეჩხუმისა და ქვემო სვანეთის სამხარეო მთავარი სამმართველოს და ბაღდათის რაიონული სამმართველოს თანამშრომლებმა, ერთობლივად ჩატარებული საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, 1988 წელს დაბადებული გოდერძი წ. ხე-ბუჩქნარის უკანონოდ გაჩეხვის ბრალდებით დააკავეს.
სამართალდამცველებმა გოდერძი წ. ბაღდათის რაიონის სოფელ წითელხევში იმ დროს დააკავეს, როდესაც მას სატვირთო ავტომანქანით უკანონოდ მოჭრილი ხის მორები გადაჰქონდა. დაკავებულის მართვის ქვეშ მყოფი ავტომობილიდან წაბლის ხის 2,10 მეტრი სიგრძის 20 ცალი მორი ამოიღეს.
გამოძიებამ დაადგინა, რომ ბრალდებულმა დაკავებამდე ორი კვირით ადრე ბაღდათის რაიონის სოფელ წითელხევში, ე.წ. კორთხას ტყეში მოჭრა 8 ძირი წაბლის ჯიშის ხე, რომლებიც დაჭრა 2, 10 მეტრი სიგრძის მორებად. მორების ნაწილი დატვირთა თავისი მართვის ქვეშ მყოფი ავტომანქანის ძარაში და დასახერხად ჩაიტანა ბაღდათის რაიონის სოფელ წითელხევში, ხის დამამუშავებელ საამქროში. შემდეგ კი, შემდგომი რეალიზაციის მიზნით, მორები გადაიტანა ქალაქ ქუთაისში, ხის დამამუშავებელ საამქროში.
გამოძიება ხე-ბუჩქნარის უკანონოდ გაჩეხვის ფაქტზე მიმდინარეობს (საქართველოს სსკ-ის 303-ე მუხლის 1-ლი ნაწილით).

• One person detained for illegal cutting of timber
Officers of Imereti, Racha-Lechkhumi and Kvemo Svaneti Regional Main Division and Bagdati Police Division of MIA as a result of jointly conducted investigation activities detained Goderzi Ts. (Dob 1988) for illegal cutting of tree and bush plants.
The law enforcers detained above mentioned person when he transported illegally cut timber in Tsitelkhevi village, Bagdati district. Law enforcers managed to seize illegally cut timber loaded on the truck owned by detainee.
Investigation established that two weeks before detention Godersi TS. illegally cuted 8 chestnut trees and transported parts of timber to the wood-working shop located in Tsitelkhevi village and after that in order to further realization he transported timber to the wood-working shops located in Kutaisi.
Investigation is in progress on the fact of illegal cutting of wood, article 303 of the Criminal Code