• შსს-მ ხაშურში მომხდარი მკვლელობა ცხელ კვალზე გახსნა
შსს-ს შიდა ქართლის სამხარეო მთავარი სამმართველოს და ხაშურის რაიონული სამმართველოს თანამშრომლებმა, ერთობლივად ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, 1995 წელს დაბადებული, ამჟამად პირობითი მსჯავრის ქვეშ მყოფი რეზიკო გ. განზრახ მკვლელობის ბრალდებით ცხელ კვალზე დააკავეს.
გამოძიებამ დაადგინა, რომ ბრალდებულმა ხაშურის რაიონის სოფელ ცხრამუხაში, ურთიერთშელაპარაკების ნიადაგზე, მუცლის არეში დანით დაჭრა 1990 წელს დაბადებული ხვიჩა გ, ხოლო მრავლობითი ჭრილობები მიაყენა ხვიჩა გ-ს დედას - დარეჯან გ-ს, რომელიც შემთხვევის ადგილზე გარდაიცვალა. ხვიჩა გ. სასწრაფო სამედიცინო დახმარების ბრიგადამ საავადმყოფოში გადაიყვანა. მის ჯანმრთელობას საფრთხე არ ემუქრება.
სამართალდამცველებმა, ჩატარებული საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, რეზიკო გ. მომხდარიდან 1 საათში დააკავეს. დანაშაულის ჩადენის იარაღი – დანა ნივთმტკიცებად ამოიღეს. დაკავებული აღიარებს ჩადენილ დანაშაულს.

The officers of Shida Kartli Regional Main Division, along with Khashuri police as a result of jointly held operative-searching activities detained Reziko G. (DoB 1995) who is under probationary sentence at the moment. The mentioned person was detained for the premeditated murder.
Investigation established that detainee on the basis of conflict wounded Gocha G. in belly area with a cold steel in Tskhtamukha village and also inflicted multiple injuries to Gocha G’s mother-Darejan G. who died at the place of crime. Gocha G. was hospitalized by the ambulance; his life in no longer in danger.
As a result of the investigative activities Reziko G. was detained an hour later by the law enforcers. The weapon of murder was seized as evidence. Detainee has already pleaded guilty.