• შსს-მ ყაზბეგში ე.წ. კანონიერი ქურდი დააკავა
შსს-ს ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის დეპარტამენტის ორგანიზებულ დანაშაულთან ბრძოლის მთავარი სამმართველოს დამნაშავეთა სამყაროს წინააღმდეგ ბრძოლის სამმართველოსა და საპატრულო პოლიციის დეპარტამენტის მცხეთა-მთიანეთის მთავარი სამმართველოს სასაზღვრო-სამიგრაციო კონტროლის განყოფილების თანამშრომლებმა, ერთობლივად ჩატარებული ოპერატიულ-საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, კანონიერი ქურდობის ბრალდებით, 1989 წელს დაბადებული, წარსულში ნასამართლევი ლ. ბ. სტეფანწმინდის გამშვებ პუნქტში დააკავეს.
გამოძიებამ დაადგინა, რომ ლ. ბ. 2014 წელს აღიარებული იქნა ე.წ. კანონიერ ქურდად. დაკავებულს ე.წ. ქურდული სამყაროს წევრებთან აქტიური ურთიერთობა ჰქონდა და სარგებლის მიღების მიზნით, ე.წ. ქურდულ გარჩევებში მონაწილეობდა.
სამართალდამცველებმა ბრალდებული იმ დროს დააკავეს, როდესაც ის სტეფანწმინდის გამშვები პუნქტის გავლით საქართველოს საზღვრის გადმოკვეთას ცდილობდა.
გამოძიება კანონიერი ქურდობის ბრალდებით მიმდინარეობს (საქართველოს სსკ-ს 223-ე პრიმა მუხლის მე-2 ნაწილით).

• MIA Detained s.c. thief in law in Kazbegi
The officers of the Division for Combat Criminals of the Main Division for Combat Organized Crime of the Central Criminal Police Department along with the officers of the Border Migration Control Unit of Mtskheta-Mtianeti Main Division of the Patrol Police Department of the MIA, as a result of jointly conducted operative and investigative activities detained in Stepantsminda Border Checkpoint previously convicted L. B. (D.o.B.: 1989).
The investigation established that in 2014 L. B. was recognized as a thief in law. The detainee actively cooperated with the members of the so-called criminal underworld and with the purpose of getting benefit participated in criminal skirmishes.
The law enforcers detained an accused when he was trying to cross the State Border of Georgia in Stepantsminda Border Checkpoint.