• შსს-მ კასპში მომხდარი მკვლელობა გახსნა
შსს შიდა ქართლის სამხარეო მთავრი სამაართველოს კასპის რ-ნული სამმართველოს და დაცვის პოლიციის დეპარტამენტის ტრანსპორტის ობიექტების რკინიგზის მთავარი სამმართველოს თანაშრომლებმა ერთობლივად ჩატარებული ოპერატიულ-საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, წარსულში ყაჩაღობისა და ქურდობისთვის სამჯერ ნასამართლევი 1973 წელს დაბადებული მერაბ მ. მკვლელობის ბრალდებით კასპში დააკავეს.
გამოძიებამ დაადგინა, რომ კასპში, მირიან მეფის ქ. 47-ში, ნასვამ მდგომარეობაში მყოფმა მერაბ მ-მ ურთიერთშელაპარაკების ნიადაგზე, დანით მოკლა დის მეუღლე, 1967 წელს დაბადებული ვაჟა ბ.

• Case of robbery that took place in Kaspi has been solved by MIA
The officers of Shida Kartli Regional Main Division and with Kaspi regional police unit, as a result of jointly held operative-investigative activities, detained previously convicted for armed robbery and three times convicted for stealing- Merab M. (DoB 1973) in Kaspi for premeditated murder.
Investigation established that Merab M. under the influence of alcohol murdered his brother-in-law Vazha B. with a knife (DoB 1967) on the basis of conflict. The murder took place on King Mirian Street N47, Kaspi.