• შსს-მ კასპის რაიონში ქურდობის ფაქტი აღკვეთა
შსს-ს შიდა ქართლის სამხარეო მთავარი სამმართველოს კასპის რაიონული სამმართველოს თანამშრომლებმა სოფლის მეურნეობის სამინისტროს შ.პ.ს. საქართველოს მელიორაციასთან“ თანამშრომლობით, ჩატარებული საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, 1961 წელს დაბადებული, ამჟამად პირობითი მსჯავრის ქვეშ მყოფი რევაზ კ, 1982 წელს დაბადებული იოსებ ხ. და 1958 წელს დაბადებული გოდერძი ო. ქურდობის მცდელობის ბრალდებით ცხელ კვალზე დააკავეს.
ბრალდებულები კასპის რაიონის სოფელ მეტეხში, აშურიანის მინდვრების მიმდებარე ტერიტორიაზე, „საქართველოს მელიორაციის“ კუთვნილ 700 მეტრი სიგრძის სარწყავ მილებს იპარავდნენ. ოპერატიული ინფორმაციის საფუძველზე, პოლიციელები შემთხვევის ადგილზე მივიდნენ. სამართალდამცველების გამოჩენისთანავე ბრალდებულები მიიმალნენ. ისინი რამდენიმე წუთში კასპში დააკავეს.
გამოძიება ქურდობის მცდელობის ფაქტზე მიმდინარეობს (საქართველოს სსკ-ის 19-177-ე მუხლის მე-3 ნაწილის „ა“ ქვეპუნქტით).

• MIA foiled the attempt of stealing in Kaspi
The officers of Kaspi Regional unit of Shida Kartli Regional Main Division in collaboration with “Melioration of Georgia” LTD of the Ministry of Agriculture and as a result of investigative activities Revaz K. (DoB 1961, currently on probation) Ioseb Kh. (DoB 1982) and Goderdzi O. (DoB 1958) were detained for the attempted theft.
The accused persons attempted to steal 700 meters of irrigation pipes located in Ashuriani fields, Metekhi village and owned by the “Melioration of Georgia”. On the basis of the operative information police officers arrived at the place. As soon as police arrived, the accused persons fled from the place of crime, however they were detained in a few minutes in Kaspi.
Investigation is in progress on the fact of stealing, article 177, III part, sub-paragraph A of the Criminal Code.