• შსს-მ ყალბი სამხედრო ბილეთის დამზადების ფაქტზე ერთი პირი დააკავა
შინაგან საქმეთა სამინისტროს ანტიკორუფციული სააგენტოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო ღონისძიების შედეგად, ქრთამის აღებაში დახმარებასა და ყალბი სამხედრო ბილეთის დამზადებაში ამხილეს და დააკავეს 1961 წელს დაბადებული, საქართველოს მოქალაქე რამიზ გ.
გამოძიებამ დაადგინა, რომ დაკავებული მოქალაქეს ყალბი სამხედრო ბილეთის დამზადებას დაჰპირდა, რის სანაცვლოდაც მობილიზაციისა და აღრიცხვის სამსახურის უფროსისთვის ქრთამის სახით გადასაცემად 1200 აშშ დოლარი მოსთხოვა. რამიზ გ-მ მოთხოვნილი თანხის ნაწილი, 700 აშშ დოლარის ოდენობით, ფოტოსურათებთან ერთად მოქალაქეს წინასწარ გამოართვა.
ანტიკორუფციული სააგენტოს თანამშრომლებმა რამიზ გ. რამდენიმე დღის შემდეგ ბრალდებულის სახით იმ დროს დააკავეს, როცა მან მოქალაქისგან აიღო დარჩენილი 500 აშშ დოლარი და ყალბი სამხედრო ბილეთი გადასცა. სამართალდამცველებმა ყალბი სამხედრო ბილეთი და ფული ნივთმტკიცებად ამოიღეს.
გამოძიება ქრთამის აღებაში დახმარების ფაქტზე მიმდინარეობს (საქართველოს სსკ-ის 25-338-ე მუხლის 1-ლი ნაწილით, რაც სასჯელის სახით 6-დან 9 წლამდე ვადით თავისუფლების აღკვეთას ითვალისწინებს). გამოძიებას შსს-ს ანტიკორუფციული სააგენტო აწარმოებს.

• One person detained for making forged certificates on compulsory military servic...
The officers of Anti-corruption Agency of the Ministry of Internal Affairs as a result of operative-searching and investigative activities exposed and detained Ramiz G. (DoB 1961) for assisting in bribery and making forged certificates on compulsory military service.
Investigation established that detainee promised certain citizens to make forged certificates on compulsory military service and demanded 1200 US dollars with the aim of handing the mentioned cash to the head of military recruitment and registration service. Part of the demanded cash 700 US dollars was accepted by the detainee from the citizen with enclosed photos in advance.
Officers of Anti-corruption Agency managed to detain Ramiz G. several days after the mentioned fact while taking the rest of the cash – 500 US dollars as a bribe and handing over forged certificates on compulsory military service.
Investigation is in progress on the fact of assistance in bribery (article 25-338, I part) which envisages from 9 to 9 years of imprisonment. Investigation is conducted by Anti-corruption Agency of the Ministry of Internal Affairs