• შსს-მ ყალბი ფულის დამზადება-გასაღების ბრალდებით ერთი პირი დააკავა
შსს-ს თბილისის მთავარი სამმართველოს ძველი თბილისის სამმართველოს პირველი განყოფილების თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, 1995 წელს დაბადებული ალექსანდრე ე. ყალბი ფულის დამზადება-გასაღების ბრალდებით დააკავეს.
სამართალდამცველებმა ბრალდებული თბილისში, წურწუმიას ქუჩაზე იმ დროს დააკავეს, როდესაც ის თამბაქოს სავაჭრო ჯიხურში ყალბი კუპიურის გასაღებას ცდილობდა. დაკავებულის პირადი ჩხრეკისას ყალბი 556 ათასი რუსული რუბლი (17 850 ლარის ეკვივალენტი) და 2 ცალი ყალბი 10-ლარიანი კუპიურა, ხოლო მისი ავტომანქანის ჩხრეკისას ფერადი პრინტერი ამოიღეს.
ალექსანდრე ე. აღიარებს ჩადენილ დანაშაულს.
გამოძიება ყალბი ფულის დამზადება-გასაღების ფაქტზე მიმდინარეობს (საქართველოს სსკ-ის 212-ე მუხლის 1-ლი ნაწილით).

• One person detained for production and selling of forged currency
The officers of Old Tbilisi Police Division as a result of operative-investigative activities detained Aleksanadre E. (DoB 1995) for production and selling of forged currency.
Law enforcers detained the mentioned person for in Tbilisi, on Tsusrtumia Street in particular in the moment of trying to purchase tobacco with the forged currency. During the personal search police seized forged 556 thousand Russian Ruble (equivalent to 17 850 GEL) and forged Georgian currency in the amount of 20 Gel. During the searching activities held in the detainee’s vehicle police seized color printer.