• შსს-მ ყალბი დოკუმენტის დამზადება-გამოყენების ფაქტზე თაღლითური დაჯგუფება დააკავა
შსს-ს ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის დეპარტამენტის ორგანიზებულ დანაშაულთან ბრძოლის მთავარი სამმართველოს განსაკუთრებით მნიშვნელოვან საქმეთა სამმართველოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, საქართველოს ოთხი მოქალაქე: 1992 წელს დაბადებული ჯემალ ჭ, 1990 წელს დაბადებული გოგიტა ბ, 1991 წელს დაბადებული თამაზ ტ. და 1989 წელს დაბადებული გიორგი დ. ყალბი დოკუმენტის დამზადება-გამოყენების ფაქტზე დააკავეს.
გამოძიებამ დაადგინა, რომ ბრალდებულებმა საქართველოში გერმანიის საელჩოში ვიზის მიღების მიზნით ყალბი ცნობები წარადგინეს, თითქოს ისინი არიან სხვადასხვა ტაძრის წინამძღვრები და აქვთ ყოველთვიური შემოსავალი შემოწირულობის სახით, რომელიც თვეში დაახლოებით 900-დან 1300 ლარამდე შეადგენს.
სამართალდამცველებმა ყალბი ცნობები ნივთმტკიცების სახით ამოიღეს.
გამოძიება ყალბი დოკუმენტის დამზადება-გამოყენების ფაქტზე მიმდინარეობს (საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 362-ე მუხლის 1-ლი ნაწილით).

• Group of swindlers detained on the fact of illegal production and using of forge...
The officers of Central Criminal Police Department as a result of operative-investigative activities detained four persons: Jemal Tch. (DoB 1992) Gogita B. (DoB 1990), Tamaz T. (DoB 1991), Giorgi D. (DoB 1989) for illegal production and using of forged documentation.
Investigation established that detainees forged documentation in which it was stated that they were representatives of the Georgian church and had monthly revenue from donations from 900 to 1300 GEL. The mentioned documents were supposed to be submitted at the Embassy of Germany to Georgia.
Law enforcers seized forged documentation as evidences.
Investigation is in progress on the fact of illegal production and using of forged documents, article 362, I part of the Criminal Code.