• შსს-მ ყალბი დიპლომის დამზადებისა და გასაღების ბრალდებით ერთი პირი დააკავა
შინაგან საქმეთა სამინისტროს იმერეთის, რაჭა-ლეჩხუმისა და ქვემო სვანეთის სამხარეო მთავარი სამმართველოს, ოპერატიულ-ტექნიკური დეპარტამენტის მეოთხე სამმართველოს და ანტიკორუფციული დეპარტამენტის დასავლეთის რეგიონალური სამმართველოს თანამშრომლებმა, ერთობლივად ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, 1959 წელს დაბადებული ნიკოლოზ თ. ყალბი დიპლომის დამზადების და გასაღების ბრალდებით დააკავეს.
გამოძიებამ დაადგინა, რომ ნიკოლოზ თ-მ 1975 წლის დაბადებულ ირაკლი მ-ს ელმავლის მემანქანის თანაშემწის ყალბი დიპლომი 500 ლარის სანაცვლოდ დაუმზადა. სამართალდამცველებმა ყალბი დიპლომი და ირაკლი მ-სგან აღებული 500 ლარი ნივთმტკიცებად ამოიღეს.
გამოძიება ყალბი ოფიციალური დოკუმენტის დამზადების და გასაღების ფაქტზე მიმდინარეობს (საქართველოს სსკ-ის 362-ე მუხლის 1-ლი ნაწილით).

• One person detained for production and selling of forged documents
The officers of Operative-Technical Department of Imereti, racha-lechkhumi and Kvemo Svaneti Regional Main Division and East Regional division of Anti-corruption Agency as a result of jointly held operative-searching and investigative activities detained Nikoloz T. (DoB 1959) for production and selling of forged documents.
Investigation established that Nikoloz T. made forged train driver assistant diploma for Irakli M. (DoB 1975) for 500 GEL. Law enforcers already seized forged diploma and 500 GEL from Irakli M.
Investigation is in progress on the fact of production and selling of forged documents, article 362, I part of the Criminal Code of Georgia.